Bielsko-Biała Nocą 2018: Zimní finále

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bielsko-Biała Nocą 2018: Zimní finále

Poslední OB závod se v tomto roce uskutečnil v polském městě Bielsko-Biała. Co vám tady budu psát, zase se jim to povedlo. Zázemí pro sportovce, trať v atraktivním prostředí městského centra a adventní noční čas udělalo své. Pro ty, co mají rádi městské sprinty – ideál. Za zmínku stojí, že k některým kontrolkám se člověk musel doslova prodrat davem lidí, kteří si na zdejším náměstí užívali předvánoční atmosféru – jak řekl hlavní organizátor pan Krzysztof  Wojarski – jedná se o těžko prostupný terén, a to sedělo. Po závodech jsme si sdělovali, jakým stylem se kdo prodíral, a kdo a kde dostal od kolemjdoucích nějaký ten úder. Na trati A čekalo na závodníky celkem 20 kontrol, trať byla společná pro ženy i muže. Po dvou zahřívacích kontrolách nás trať zavedla na náměstí, kde najít kontrolku ve výšce okolo 1 metru mezi davem lidí byl opravdu kumšt. Druhým krizovým bodem bylo další přilehlé náměstí s podchodem, dostat se dovnitř a pak ven dalo dost práce. Poté si už člověk zvykl a předpokládal, co ho asi na trati bude čekat. Autorovi se líbila ta část, kde městem protéká říčka a přebíhalo se přes lávky, podloubím a volnějším prostranstvím. Poté, co doběhl poslední závodník, začal závěrečný ceremoniál. Byli vyhlášeni vítězové posledního závodu, celkoví vítězové, přátelé závodů (mezi nimi Lukáš Bjolek) a taky ti, kteří se zúčastnili všech 20 závodů v pěti předešlých ročnících. Naši se neztratili a v konkurenci 400 závodníku jsme vybojovali několik pěkných míst. V celkovém pořadí v kategorii AK získala Barbora Svobodová 2. místo, hned za ní se umístila Kateřina Zahradníková, 4. místo Michal Bjolek v AM, a 5. místo Martin Chudík a Valérie Matulová v CMIX. Celkové výsledky, informace a fotky najdete na webu BBN.