Cena východních Čech – Radvanice

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cena východních Čech – Radvanice

První zářijový a poslední prázdninový víkend jsme se rozhodli nepodléhat depresím z blížícího se nového školního roku a vyrazili jsme ve dvoučlenném týmu Jana a Vlasta užít si poslední vícedenní závody v okolí Radvanic nedaleko Trutnova. Oblast jsme znali již z dřívějších dob a právě proto jsme se rozhodli ji znovu navštívit pro její neopomenutelné kvality – nádherné různorodé lesy s četným výskytem pískovcových kamenů a strmých svahů.
První etapa – krátká trať – se běžela v náročném kamenitém terénu smíšeného lesa s četným výskytem velkých balvanů. Prostor kolem stolové hory Hradiště navazoval na mapu Závora, na které jsme běhali již před dvěma roky.
Prostor druhé a třetí etapy – klasika + zkrácená klasika – se částečně odehrával ve stejném prostoru. Běhalo se na mapě kolem Žaltmanu, která byla vytvořena poprvé letos pro žebříček B. Jedná se o horský terén plný skalek, hustníků, borůvčí a jiných lahůdek.
Stejně jako loni, i letos přišlo v tomto termínu nečekané ochlazení, ale naštěstí až v sobotu. Druhá etapa tedy byla poměrně náročná, déšť, mlha a nízké teploty okolo 12°C připomněly skutečně blížící se podzim. V neděli se naštěstí vyčasilo a vrátilo se léto.
Konečné výsledky Vlasta (H55C) 5. (10), Jana (D45C) 5. (16).