Czyżowice 55

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Czyżowice 55

V sobotu 16.3.2019 proběhl osmý závod SZL v nedalekém polském městečku Czyżowice. Závod je specifický délkami tratí, počtem kontrol a hromadným startem – přeloženo to znamená, že kategorie AM měla 13,3 km a 55 kontrol (s jemnou nadsázkou lze říci, že to byla kategorie pro OB blázny), kategorie BM byla dlouhá 8,5 km s 42 kontrolami (poloblázni) atd. Běželo se na mapě Lesnicowka 2. Terén byl plně vyhovující, žádné zbytečné převýšení, plno cestiček, potůčky, údolíčka, jasné změny porostu, čistý dobře průchozí les, dobrá orientace na mapě i terénu. Zatímco minulý týden nás Štramberk prověřil fyzicky, tak Czyżowice nás prověřily mapově. Náš oddíl měl docela bohaté zastoupení napříč jednotlivými kategoriemi. Na stupně vítězů se dostal Jenda Bjolek, který pro tento den upřednostnil OB před šachy a získal druhé místo v kategorii CM. Za dívky stanula na stupních vítězů na třetím místě v kategorii DK  Valérie Matulová, která dodala, cituji: „Závod se mi nepovedl. A první dvě spolu spolupracovaly (žalovala), což není férové.“ My dospělí jsme byli ke vzájemné spolupráci shovívavější.