Góra Św. Anny

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Góra Św. Anny

Góra Św. Anny, též Sankt Annaberg, je významné poutní místo v Opolském vojvodství. Strmý vrchol je sopečného původu, nachází se zde skalní amfiteátr, geopark s naučnou stezkou a spoustou geologických zajímavostí včetně fosilií. A právě zde se konaly poslední dva závody Euroligy letošního ročníku. V sobotu 20.10. sprint na samotném vrcholku v okolí kláštera a křížové cesty, v neděli 21.10. se běžela krátká trať v lese pod amfiteátrem. Počasí tolik nepřálo, hodně se ochladilo, při příjezdu dokonce pršelo.
Organizátoři ze Zdzieszowic závody pojali se značnou dávnou nonšalance. Jak jinak nazvat stav, kdy v minutě -2 je startovní koridor opuštěný, krabičky nikde, mapy nikde,  jen okolo postávající nervózní závodníci s časným startem. Na mapě bylo možné i méně zkušenými závodníky odhalit nějaké nesrovnalosti. Dalo by se podat hned několik protestů, ale to my jsme zase byli velkorysí. Všechny nedostatky pořadatelé totiž vynahrazovali obrovskou ochotou vyřešit veškeré požadavky a také pohostinností. Po závodě se opékaly párky, vládla příjemná atmosféra, navazovaly a upevňovaly se mezinárodní kontakty. V neděli se vyjasnilo a vše mělo hladký průběh. Vyhlášení proběhlo jak po jednotlivých závodech, tak jako součet etap. Protože oficiální výsledky  nemůžu dohledat, musíte se spokojit s tím, co si pamatujeme. V průběhu víkendu byli ocenění, někteří i několikrát, tito naši závodníci: Magda Chudíková (K10N), Valča Matulová (K12), Pavla Chudíková (K40), Michal Bjolek (M21), Pavel Matula (M35), Lukáš Bjolek (M40) a Martin Svoboda (M50). V součtu klubové klasifikace to stačilo na třetí místo.
Přes všechny shora uvedené lapálie to byl velmi příjemně strávený víkend a příští rok se nejspíše vypravíme do Zdzieszowic znovu.

VÝSLEDKY