Grand Prix Silesia 2017

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Grand Prix Silesia 2017

Ve dnech 13.-16.7. se zúčastnila morálně i fyzicky silná sestava SKOB FM Grand Prix Silesia 2017, mezinárodních čtyřetapových orientačních závodů v Černé Vodě v Jeseníkách.

Perličkou závodů byla první etapa: sprint bez kodů kontrol, kde organizátoři patrně nezamýšleně prověřili spíše spolupráci závodníků než schopnosti mapování natož sprintování vzhledem k hustotě kontrol na m2.

Běžci toužící po dlouhých trasách v krásné jesenické přírodě byli ovšem v následujících 3 dnech náležitě uspokojeni. Dlouhé přeběhy, důmyslně ukryté kontroly v dolících a snad největší množství kontrol u balvanů, což jsme mohli nejen v lese diskutovat s cizojazyčně hovořícími běžci např. z Polska, Slovenska, Brazílie či Švédska.

Prvenstvím v jedné z etap byli po nadšené snaze odměněni Kočarovci František a Jirka a Eva Hrabalová. Na medaile v celkovém pořadí po 4 etapách si z našeho oddílu sáhli Vlastimil Mutina (3.), Jirka Kočara (2.) a Michal Popieluch (3.). Gratulujeme!

V bezchybném ubytování na bývalé faře zajištěném Klárou Kočarovou jsme sdíleli radosti i strasti závodů, rozhořeli oheň, zahráli petanque, kriket, tajemnou tipovací soutěž o ceny, ve které jsme všichni upřímně blahopřáli našemu panu řediteli k zaslouženému prvenství.

Ocenili jsme dopolední startovací časy závodů, jelikož okolní příroda tolik stála za objevování! Bicyklem vybavení členové si vychutnali single tracky, tréninkové tracky u Základny, Venušiny misky či lom Rampa. Chodci pak otestovali místní hospůdky, kdy po návratu v nočních hodinách zasvětili ostatní členy výpravy do tajů výpočtů bodů za jednotlivá umístění v závodech.

Neočekávanou konkurencí pořadatelům se stal 5letý Véna, který 2 večery po sobě nachystal z vlastní iniciativy mapy a schoval poklad na farní zahradě pro ostatní společně ubytované. Zároveň všechny rozesmál na startu svou hláškou v neděli: A proč musíme pořád běhat ten orienťák???

Vítanou pozorností podniku bylo 21-23J domácích slepiček, kterýchžto vejce jsme mohli bez omezení konzumovat. Budoucí farmář Fanda je neúnavně několikrát denně s úsměvem přinášel.

Díky dobré náladě, skvělému kolektivu lidí, nádherné přírodě a s láskou nachystaným tratím jsme prožili parádní 4denní letní sportovní zážitek. Díky všem!!!

FOTO JIRKA KOČARA