O-festival 2018

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O-festival 2018

Velmi povedený víkend v orienťáckém stylu. Oslava 25. výročí založení Sportovního klubu orientačního běhu ve Frýdku-Místku nesoucího tajemnou zkratku BFM proběhla v malebné horské krajině pod svahem plných borůvek na Visalajích od pátku 15. do neděle 17. června. Bylo objednáno takřka vše – nádherné letní počasí, borůvky, hřiby v lese a hlavně neutuchající zájem původních i nových členů o závody. Jedinou vadou byla poloha chalupy, ke které se nejdříve z prudkého kopce a pak zpět nahoru k parkovišti muselo ve stylu himalájských šerpů vše vynést. A to máte – spacáky, oblečení, boty, hrooooooomady jídla, skvělé ceny do závodů, nealko, chladící zařízení a hlavně skvělé pivo z Beskydského pivovárku. Naštěstí šerpů bylo dost.

A jak probíhala oslava? Měla především orienťáckou podobu. V sobotu pořádala poprvé rodinka Chudíků hlavní závod na krátké trati v úžasném horském terénu severovýchodně od chalupy. Opravdu nastavili laťku vysoko. Nejen kvalitními tratěmi, ale celkovou organizací.
VÝSLEDKY DENNÍHO ZÁVODU

Pak se trochu hodovalo, oslavovalo, ale ne moc, protože se čekalo na tmu a zapomenuté mapy na noční závod. Jen omladina měla energie moc a vyplnila si čas vlastním závodem v běhu do vrchu.

Jakmile padla tma a nasadily se čelovky, vylezli jsme opět sjezdovku. Mohlo začít noční dobrodružství, které organizoval v punkovém stylu ostřílený orienťácký matador Martin Telecký. Byl to opět skvělý noční závod. Prostor závodu byl západně od chaty se startem a cílem na horní stanici lanovky. Obrovský dík zasluhují manželé Procnerovi za úžasnou operativu+zajištění map tohoto klání. Doslova v hodině dvanácté dokázali zdánlivě nemožné.
VÝSLEDKY NOČNÍHO SPRINTU

Po nočním sprintu následovalo bohaté zpívání u táboráku pod taktovkou velmi talentovaného kytaristy a zpěváka Petra Míla a Martina Teleckého.

V neděli už nás čekal pouze poslední oslavný závod – tradiční rodinné štafety. Organizace i výpočtů handicapů dle oddílového ranking se ujal velký šéf a guru frýdecko-místeckého orientačního běhu – Vlasta Mutina. Opět můžeme jen opakovat slova uznání a chvály. Povedená trať vedená po kopcích a roklích jihovýchodně od chalupy nás všechny motivovala ze sebe dostat vše a nepokazit rodinnou předávku.

Účastnilo se 15 rodinných štafet na tratích s pevným pořadím kontrol s povinným sběrem dalších kontrol ve volném pořadí. Každý člen měl stanoven počet nutných kontrol dle své věkové kategorie s přihlédnutím ke své výkonnosti. Systém závodu byl protiběžný s úseky pro liché štafety a sudé štafety. Pro vítěze byly připraveny výroční broušené sklenice a lampiónky s logem BFM, respektive SKOB FM.
VÝSLEDKY RODINNÝCH ŠTAFET

A celkové shrnutí a dojmy? Je třeba dodat, že oslava to byla důstojná a krásná. Stálo to za to vynechat žebříčkové závody kdesi na Moravě a potvrdit, že oddílové jádro je pevné a dalších 25 let nehrozí oddílu členská ani výkonnostní krize. Děkujeme.
FOTOGALERIE