Orienťáci pod palbou hromů a blesků…

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Orienťáci pod palbou hromů a blesků…

Rumcajsovy míle 2017,11.-13.8.2017

Účastnili jsme se 3-denních vícedenních závodů Rumcajsovy míle 2017 za BFM v sestavě: Jana, Jirka, Váša a Vlasta.

První etapa poblíž Trosek byla krajně atypická, start 00 byl v 15 hodin, první závodníci to měli ještě dobré, později startující prožili v lese peklo, přišel silný déšť, ochlazení, bouřka – hromy, blesky nad hlavami, nečitelná mapa, protože v lese bylo šero, místy skoro tma (čelovka by se opravdu hodila), u mne k tomu silně zarosené brýle. Celá etapa byla neregulérní pro absolutně rozdílné podmínky během celého závodu. Ještě jsem v závodě bouřku nezažil, místy opravdu mrazilo a mnozí závodníci vedle mne to těžce nesli. Mnohdy se dala mapa rozumně číst za blesku. Hraničilo to s pojmem VZDÁT TO.. Nakonec z nás nevzdal nikdo a ti co to prožili a přežili si zazávodili opravdu v absolutně extrémních nezapomenutelných podmínkách.., však také mnozí závodníci následující den na shromaždišti (stanový tábor) o ničem jiném nehovořili…. Byl to opravdu EXTRÉM !!

Sobotní a nedělní etapy byly za příjemného počasí ve známém prostoru nad Jinolickými rybníky poblíž Prachovských skal na kopci Přivýšina se skalkami a kameny. Závodil jsem zde přesně před 40 lety v kategorii H19. Asi nutno říct, že mapy v měřítku 1:10000 byly pro daný terén né zcela vhodné, ale jejich názvy Cipísek, Manka a Rumcajs byly opravdu symbolické.

Umístění bylo následující: Jana D45 19.(27-40), Jirka H21B 10.(17-28), Váša H21C 10.(18-23), Vlasta H60 11.(17-18). V závorce počet hodnocených-celkový počet závodníků v kategorii.

Příští rok tyto závody všem doporučuji, možná i v nějakém větším skalním městě opět u Jičína v Českém ráji….