První letošní velké závody

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem První letošní velké závody

Konečně – koncem června – se uskutečnily první letošní oficiální závody OB (ZŽ+KŽ) ve Vrbně pod Pradědem. Naše oddílová sestava se poprvé sešla pod novým křídlem BFM. Každý závodník musel předat pořadateli své čestné prohlášení o očkování či testech související s pandemií Covid.
Nejdříve se v sobotu běžela krátká trať ve velmi těžkém terénu – skalky, skály, kameny, místy špatně průchodný terén, čemuž nasvědčovaly i zaběhnuté časy nás i vítězů kategorií. V neděli se běžela rychlejší klasika v podstatě ve stejném lese s delšími podstupy. Oba dny bylo slunečno a výrazně teplo. Spali jsme v oblíbeném penzionu Na zahradě ve Vrbně, kde jsme byli ubytovaní i v roce 2017.
Výsledky:
Sobota: nejlépe zaběhli Červinkovi – Jana i Ondra vyhráli své kategorie (D35C, H14C), pátá místa ve svých kategoriích získali Kryštof Otta (H16C), Michal Popieluch (H45C) a Ludvík Zeman (H65B).
Neděle:  Lepších či skvělých bednových výsledků bylo více. Svou kategorii opět vyhrál Ondra Červinka (H14C), skvělé druhé místo zaběhl v H18B Michal Bjolek a Jana Červinková (D35C), třetí místo v kategoriii D35C získala Markéta Máchová.  Bylo i více čtvrtých míst – Sofie Burešová (D10C), Kryštof Otta (H16C) a opět Michal Popieluch (H45C), v kategorii P zvítězila Petra Burešová.
Kdo tam nejel (žáci a dorost), určitě prohloupil, poněvadž se výhodně získávaly body do žebříčku C (tyto závody byly poslední v JKŽ MSKS). V celkovém hodnocení JKŽ získali licenci B – Eliška Burešová a Bára Máchová (D12C), Ondra Červinka (H14C) a Kryštof Otta (H16C).