Śladami Legionów, Cieszyn

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Śladami Legionów, Cieszyn

Po stopách legionářů – tak se jmenoval závod, který se konal v sobotu večer 24.11.2018 v polském Těšíně k uctění památky připomínající počátky Národní rady Těšínského Slezska a  Slezské legie. Téma legionářů nás doprovázelo celým závodem – uvítání v dobových uniformách, pokyny čtené formou rozkazu, pamětní medaile atd. Na závod byl stanovený limit počtu účastníků, a to 100, ti byli rozděleni na dvě kategorie: A (sólo běžci od 16 let výše) a B (dvojice, popřípadě trojice). Jednalo se o závod s volným pořadím kontrol, pro kategorii A to bylo 17 kontrol (odhadem 5 km) a pro B 9 kontrol (odhadem 2,7 km).  Otázkou nebylo jen, jaký zvolit postup, ale jestli ten postup začít nejprve do a nebo z kopce. Běželo se na dobře zpracované mapě v klasickém městském terénu, kontrolky seděly a čekaly na správných místech. Nebýt té chyby, co udělal autor článku (díky táto – řekla dcera a ten zklamaný pohled, to bych vám nepřál), mohli jsme obsadit na bedně dvě místa. Tak to zbylo jen na trojici Chudíků –  Martin (hlavní mapař), Michal a Pavla, kteří vybojovali 2. místo v kategorii B. Druhý zástupce – dvojice Matulů Pavel a Valérie nakonec obsadili 5. místo.