Sobota v Polsku

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sobota v Polsku

V sobotu 12. 10. 2019 se uskutečnily dva závody započítané jak do Moravskoslezského žebříčku, tak do Euroligy. Na organizaci závodů se spolupodílel i náš klub, hlavním pořadatelem byl klub UKS Sparta Czyżowice. Dopolední závod na krátké trati se běžel v lese u obce Nieboczowy. Kontrolky byly na trati postaveny v rozličných místech (jámy, roklinky, koryta, bažinky apod.), což přidalo na dynamičnosti trati. Odpolední závod nás nasměřoval do města Wodzisław Śląski do Rodzinny Park Rozrywki “Trzy wzgórza”. Kdo čekal, že se poběží parkem, tak se bohužel spletl, protože převážná část trati byla postavena na přilehlém sídlišti. Přesto šlo vidět, že si stavitel velmi pohrál s umístěním jednotlivých kontrolek. Závodnici museli dobře vybírat postupy, ať neběží nahoru dolů (nejkratším postupem), ale ekonomicky po vrstevnici. Naši závodnici si v obou závodech vedli znamenitě a přivezli řadu medailí. K těm se přidaly i poháry, které obdrželi vítězové Euroligy v jednotlivých kategoriích za rok 2018. Dá se říct, že polský výjezd byl pro náš klub úspěšný.