Šumperský divočák

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šumperský divočák

Poslední červencový víkend byl ve znamení 3-denního závodu v orientačním běhu v Moravském Karlově s poetickým názvem Svatá Trojice. Soutěžní prostor a zázemí se nacházelo v horském lese Hanušovické vrchoviny v nadmořské výšce 600 – 840 m n.m. Jak uvedl pořadatel, tak i bylo – převážně jehličnatý les s různou průběžností, bez výrazného podrostu (borůvky nepočítám), zato s častými bažinkami (nejedna bota zůstala přilepena u dna). Závod byl rozdělen do 3 etap – krátká trať, klasika a zkrácená trať. První den se vyběhlo s doprovodem hromů, blesků a deště. Zbývající dvě etapy už byly v klasickém letním parnu. Všechny tratě měly své OB kouzlo, nicméně autorovi článku se nejvíce líbila první etapa díky členitosti terénu, pestrosti v umístění kontrol a celkové závodní atmosféře prvního dne. Za náš oddíl se účastnili Frainšicovi, Matulovi a Ludvík Zeman. V mezinárodní konkurenci téměř 500 běžců jsme se neztratili. Ludvík Zeman skončil celkově sedmý v H65, stejně jako Valérie Matulová v D12 (tu podle jejího vyjádření nejvíce mrzí chyba na první kontrolce prvního závodu, kde nechala 10 minut, což by ji posunulo na celkové čtvrté místo, nevadí, příště). Michal Frainšic si doběhl v kategorii H21L pro konečné 12. místo. Všem našim borcům děkujeme za důstojnou reprezentaci našeho oddílu.