Wawel cup – 38. ročník

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Wawel cup – 38. ročník

Ve dnech 10.-14.července 2019 pořádali o-běžci z klubu WKS Wawel (letos slaví výročí 100 let činnosti) pětietapové závody v Krakově a okolí. Účastnili se běžci 22 zemí, kromě zástupců Evropy i z Kanady, Austrálie, Nového Zélandu nebo Japonska. Za náš klub se do Polska vypravili Lukáš a Michal Bjolkovi, Ludva Zeman a Chudíci. Pořadatelé namíchali zajímavou sestavu terénů a jako zpestření mimo oficiální program Indoor sprint – to vám byl hlavolam!
První dvě etapy se běžely jako ochutnávka členitých údolí a klikatých potůčků. Porosty malin lákaly k zastavení a občerstvení, ale většinou na to nebyl při závodě čas. Na E3+E4 jsme se přesunuli do skalnatého terénu doliny Będkowskie a sousední doliny Kobylańskie. Tyto etapy byly značně fyzicky náročné, s velkým převýšením (většina kategorií přes 200m, muži ve 21E dokonce 465m!) Třetí etapu poznamenala tragédie – jeden zkušený polský běžec z kategorie M70 spadl ze skály a na místě podlehl těžkému poranění hlavy. Závod byl předčasně ukončen a výsledky E3 anulovány.
Závěrečná etapa se pořádala přímo v Krakově na legendárním kopci Kościuszki. Terén byl opět náročný, se spoustou drobných terénních detailů (typ Baťov), doběh do cíle byl pak na sprintové městské mapě. Před touto etapou Michal v M16 figuroval na čtvrtém místě. Závod se mu ale nevyvedl podle představ a tak z útoku na medaili bylo konečné páté místo ze 36 závodníků. Svými výkony nás potěšila i Magda v kat. W10N a už se nemůžeme dočkat, až se konečně odhodlá opustit smajlíky a vyrazit na regulérní trať.
WEB ZÁVODU   VÝSLEDKY   FOTO