Béčka v Jeseníkách

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Béčka v Jeseníkách

První květnový víkend začala moravská „béčka“ (souběžně s krajským žebříčkem), pořadatelé z klubu v Vrbně pod Pradědem nás pozvali do sportovního areálu v Nových Heřminovech. Bylo velmi teplo, cesta na sobotní start klasiky byla skoro jako vystoupat na solidní sjezdovku (2,5km/160m). A tak byl k zaslechnutí třeba tento zábavný rozhovor:
„Víte, že zítra se ta mapa jmenuje Zelené peklo?“
„Jo, ale to bude až zítra, dneska to bude jen předpeklí.“ „No aby to nebyl spíše očistec.“
A místy to tak opravdu vypadalo, těžká běžecká podkožka, klacky pod nohama. Mládež většinou bojovala v béčkových kategoriích a v silné konkurenci na stupně nikdo nedosáhl. Kdo z dospělých volil céčkovou kategorii, měl větší šanci (druhé místo Pavla v D45C a Vlasta v H65C, třetí místo Jakub v H45C). V neděli jsme absolvovali krátkou trať v Zeleném pekle, respektive některé kategorie si ho užily dosyta a někdo tam nešel prakticky vůbec, tratě byly dost nevyrovnané. Na třetí místo dosáhl opět Jakub v H45C.