Poslední ZS této sezóny

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poslední ZS této sezóny

Původně jsem ji plánoval na mapě Baška 22 i s možností běhání po vypuštěné přehradě, ale následně při zajišťování zázemí jsem zjistil, že je to nereálné z důvodu rekonstrukce hráze přehrady, což bude trvat údajně 2 roky. Napadla mne tedy možnost dokončení rozdělané mapy Čupek-pískovna, kterou jsme začali mapovat už v roce 2021. Zpracování celé mapy se ujal Peťa Konůpka, za což mu moc děkuji. Vznikla sprintová mapa i detailem „velké“ pískovny v měřítku 1:2500.
Centrum bylo v sále restaurace u Čendy, na start bylo 750 m a z cíle 1 km. Stavbu tratí HA,DA,B a reflexní C jsem připravil já, o start se postaraly Katka a Eva, o parkování jejich manželé. Roznesení a sběr reflexů udělala Pavla a roznos a sběr kontrol Michal, Martin a já.
Z mého pohledu stavitele si myslím, že to bylo zajímavé i dost náročné, svědčí o tom dosažené časy ve výsledcích i několik závodníků „disk“ (přesně 13 !!). Slyšel jsem i názor, že to byla dokonalá příprava na MČR-nob, který se bude konat v dubnu poblíž Ostravy. Kontroly na sprintové mapě byly malé reflexní, na detailu mapy velké nereflexní !! Údajně nahoře na Čupku byla slušná mlha, což určitě přidalo na atraktivnosti a dramatičnosti závodu. Závodníci, se kterými jsem mluvil, si celý závod docela pochvalovali, děkuji.
Závodníků přijelo méně než v prosinci, přihlášeno 78, ve výsledcích je pouze 67. Docela zajímavé bylo před sběrem kontrol v pískovně sledovat z místa cíle světelné „bludičky“ závodníků hledajících poslední hůře viditelné kontroly v detailu pískovny.
V příští sezoně ZS možno použijeme mapu Osmičky, možná novou mapu Arboreta ve Frýdku, či Paskovský park, uvidíme..
VÝSLEDKY