Sandstones

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sandstones

V kraji legendárního Čtyřlístku v blízkosti Máchova jezera se konaly jedny z prvních prázdninových etapových závodů – Sandstones. Běhalo se v krásném, členitém terénu pískovcových skal schovaných v borových lesích – přímo v dějišti loňského Mistrovství světa v OB.
Z našeho klubu vyrazila celkem početná výprava, z níž většina členů nikdy předtím v pískovcích orienťák neběžela – měli jsme respekt i díky promluvám zkušenějších běžců. Z toho důvodu jsme si zvolili lehčí béčkové kategorie. Dle mého názoru to byla škoda, áčkové mapy nebyly v našich kategoriích o moc těžší (např. Ondra měl ve H14B stejnou mapu jako H12A). Navíc děti ukázaly, že si se skalkami velice dobře poradily a téměř všechny se v celkovém hodnocení umístily do třetího místa. Bohužel místo radosti, že si stoupnou na stupně vítězů přišlo zklamání – v kategorii B se vyhlašoval pouze vítěz. Z naší výpravy tak byla oceněna pouze Eliška Burešová, která vyhrála svou kategorii D14B.
I přes tato drobná zklamání, která ke sportu patří, se nám závody moc líbily. Organizace byla na jedničku, všude dostatek záchodů, pití na startu. Užili jsme si i terén: šplhali jsme nahoru do skal, občas jeli po zadku dolů, sem tam běh po měkkých lesních pěšinách, ale většinou přímo skrz borůvky (těch tam byla hromada) nebo napříč porostem do pasu vysokých kapradin. Pěkný víkend to byl :).
CELKOVÉ VÝSLEDKY       WEB ZÁVODU       FOTKY