Velikonoce ve skalách

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoce ve skalách

Víkend před Velikonocemi se v Libereckém kraji konaly třídenní etapové závody Velikonoce ve skalách.
Shromaždiště pro všechny dny jsme měli na louce vzdálené asi 10 kilometrů od České Lípy. Počasí nebylo úplně ideální, celkem zima a docela vyfukovalo, ale proti tomu, co bylo “doma” – sníh, déšť a hnus, to bylo fajn. I tak jsme rádi zalezli do stanu ostravského oddílu (díky).
Z BFM vyrazilo šest běžců: Vlasta, Jana Řeháková, Eli a Petra Burešovy a Jana a Ondra Červinkovi. Myslím, že mapa nás “pobavila” všechny, přece jen je to dost jiné než tady. Někteří z nás měli podle pokynů nastoupat 175 metrů, povedlo se  360, někdo byl pyšný na svůj dlouhý a složitý postup s došlápnutím přímo vedle kontroly, aby pak ve výsledcích zjistil, že na tomto postupu ztratil přes osm minut, někdo mapoval podle občerstvovaček a někdo se “zřítil” ze srázu (naštěstí bez následků, jen modrý zadek).
Ale zvládli jsme to – všichni doběhli v limitu bez jediné diskvalifikace a to těch diskvalifikovaných bylo celkem hodně. Ve třetí etapě (start s hendikepem) jsme dokonce měli běžkyni se dvěma startovními čísly na dresu a těmi se mohlo pochlubit pouze prvních pět nejrychlejších běžců své kategorie. Byla to Eliška Burešová, která ve velké konkurenci skončila celkově pátá.

WEB ZÁVODU