ZS Na Hukvaldech na sněhu

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZS Na Hukvaldech na sněhu

Když napadl ten sníh (na Hukvaldech i 30 cm) měl jsem obavy z pořádání v termínu na Mikuláše 6.12. Po oslovení pořadatelů, zdali do toho půjdeme mi všichni řekli – ANO. Teď po týdnu, kdy následující středu sníh zmizel a je hodně mokro a i trochu prší jsem moc rád, že jsme to uspořádali v plánovaném termínu !! A myslím, že to bylo zajímavé hlavně v tom, že to bylo jiné, než jsme zvyklí.
Pro závod jsme použili 2 mapy – Hukvaldy-bývalé koupaliště (1:4000) a Hukvaldy-škola (1:1500) – tištěno oboustranně. Pouze dva závodníci doběhli do cíle aniž si otočili mapu (!!). Centrum bylo na ZŠ Hukvaldy D.Sklenov. Pěkné zázemí zajišťovaly Jana s Markétou, stavbu tratí HA,DA,B a reflexní C připravil Vlasta. Dle ohlasů závodníků na shromaždišti se to líbilo. Sníh a asi i atraktivita běhat v takovém terénu i v noci tomu určitě napomohla. Někteří sice nepřijeli, ale nebylo jich mnoho, přihlášeno bylo 102 závodníků a ve výsledcích jich máme 90 (!!).  Na noční závod v prosinci určitě slušné.
Závod byl dobročinnou akcí (po vzoru Pavly) pro Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy (zvířata) v Bartošovicích. Vybrali jsme 6.740,-Kč a odvedli z toho polovinu – tedy přesně 3.370,-Kč. Asi to není mnoho. Doufám a věřím, že odvedené finance poslouží pro dobrou věc – pro záchranu zvěře či ptáků, kteří žijí v prostředí, kde my všichni běháme, závodíme či trávíme volný čas při našem oblíbeném sportu. Při vyčítání obdrželi všichni závodníci prospektový materiál ze „Stanice“  – jak postupovat při záchraně „např. zmrzlé labutě“, jak to trefně pojmenoval Lukáš. Také všichni dostali mikulášský perník, který nakoupil a věnoval pan Mácha – děkujeme.
Příští 2 závody ZS budou v Karviné, neváhejte a přijeďte, poslední ZS v březnu 2024 uspořádáme opět my pravděpodobně v Bašce.
VÝSLEDKY