Kwak 2023

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kwak 2023

V České republice na Kokořínsku proběhly v termínu 2.- 6.8. závody Světového poháru – sprint, sprintové smíšené štafety, middle a klasika. Doprovodnými závody byl tzv. Kwak, který byl součástí O-Tour 2023. Běžel se sprint, dvě krátké a klasika. Sprint byl v České Lípě a ostatní závody na skalnatém, kamenitém Kokořínsku.
Celkové výsledky se nepočítaly (počítá se celkově O -Tour). Umístění v jednotlivých etapách – Jana D45B – 24,12,19,6 (50), Vlasta H65B – 2,6,5,7 (8).
Bylo světové se účastnit závodů SP, sice pouze jako divák. Bylo to úchvatné vidět přímo naživo nejlepší světové běžce OB, místy to bylo také hodně hlučné (komentátor v angličtině), ale dalo se to vydržet!! Mapy SP se skalami měli na klasice v měřítku 1:15000 !! však také někteří běhali s lupou… Doporučuji všem se příště účastnit.
Výsledky SP – štafety: ČR1 2.místo (Kosová, Glonek, Křivda a Janošíková).
Vítězové klasiky – T.Alexandersson (SWE) a K.H.Fosser (NOR).