WMOC 2023 – Košice

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem WMOC 2023 – Košice

Ve dnech 11.-18. srpna 2023 se v Košicích konalo Veteránské MS v OB. Příznivá lokalita a nekomplikovaný dojezd přilákalo přes 400 českých závodníků (to byla největší výprava vůbec) a také devět zástupců našeho klubu ( Jana Ř. a Vlasta, Pavla a Michal, Jana Č., Markéta, Petra, Jakub a Ludva). Začínalo se sprintovou kvalifikací a finále ve městě, tratě byly celkem jednoduché, bez záludností, rozhodovala hlavně běžecká forma. Pak jsme se již přesunuli do lesů. Lesní kvalifikace byla hooodně dlouhá, všichni jsme na trati strávili více než hodinu. Finále krátké trati se staviteli opravdu povedlo, v oblasti se spoustou terénních detailů byly kontroly důkladně zašité a museli jsme být ostražití od začátku do konce. Na klasice v ikonické oblasti Silica se nás většina poprvé seznámila se závrty a byla to opravdu výzva. 
A jak se nám dařilo na výsledky? Ve sprintech jsme si já a Jana Č. zaběhly finále A a Jana v něm skončila na 27. místě (W40A). Jana pronikla do „áčka“ také na middlu, ostatní běželi finále B, na klasice už se finále A nepodařilo nikomu. Doprovodného závodu Karst Cup se účastnily Eliška a Sofie, Ondra, Kryštof a Tobiáš. Holky obsadily každá třetí místo v poslední etapě, Sofie jednu etapu vyhrála. Škoda, že běžely jen lesní disciplíny, kdyby absolvovaly celý program, jistě by v celkovém součtu figurovaly dosti vysoko.
Kromě sportovních výkonů a vlastních prožitků z lesa jsme si odnesli spoustu zážitků „společenských“, rozuměj atmosféra na každém jednotlivém závodě byla neopakovatelná. Tolik vitálních MASTERS 70+ (kdepak veteráni!) na jednom místě, to se hned tak nevidí. Nasazením kolikrát předčili o generaci mladší závodníky. Třeba tento pán si v den devadesátých narozenin nadělil zlato na klasice (M90A). To nevymyslíš!
A kdo pojede příští rok reprezentovat klub na WMOC 2024 do Finska?
WEB ZÁVODU