O-festival 2023

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O-festival 2023

Diskuze o klasice. Petr vysvětluje pohled stavitele trati a zírá, jaké myšlenkové pochody se rodí v hlavě lidem, kteří začali běhat až v kategorii veteránů.

Poslední červnový víkend jsme uspořádali akci k výročí 30 let OB ve Frýdku-Místku. Počasí předešlého týdne (nakonec naplano) slibovalo možnost využít nově opravené koupaliště v Mořkově, kde jsme v autokempu „rozbili hlavní stan“ celé akce. Na sobotní závod na klasice se bohužel razantně ochladilo, dopoledne pršelo a byla docela hustá mlha. Zahřáli jsme se cestou do kopce na start, ovšem díky zpoždění s roznosem kontrol jsme zase trochu vychladli. Startovní listinu jsme pak úspěšně ignorovali a proběhl trochu punkový start, kdy se do lesa vydalo na čtyřicet závodníků během asi deseti minut. To už přestalo pršet a během závodu jsme se zamokřili hlavně odspodu. V cíli kromě diskuze o postupech proběhla i debata o tom, kdo se v jaké bažince nejvíce umazal.  Po vyhlášení výsledků jsme si mohli vyzkoušet discgolf pod vedením Jirky Mutiny. Vysvitlo i sluníčko a jeho západ jsme pozorovali od ohně, opékali jsme párky a těšili se na večerní minisprint. Ten odstartoval ve 22:00 a důkladně nás zamotal okolo chatek i bazénků (Shodli jsme se, že voda vypadala tak lákavě!). Bylo potřeba pečlivého plánování a ostražitosti, protože na mapě v měřítku 1:1000 byla znát každá chybička.
V neděli ráno nás už probouzelo sluníčko v plné síle, zatímco Martin Svoboda již (i přes zdravotní handicap) pilně roznášel kontroly v Zašové na mapě Stračka, kde se konal závěrečný závod na krátké trati. V atraktivním terénu se skalkami a spoustou detailů nabídl krásný souboj hlavně v kategorii HA, kde se tři nejrychlejší srovnali do třiceti vteřin.
A co říci na závěr? Zádrhel na startu sobotní klasiky byl sice nepříjemný, ale zase bude i po letech na co vzpomínat! Pamatuješ, jak tehdy…. ? Pamatujete si, jak před pěti lety sháněl Martin Telecký, kdo rychle vytiskne mapy na noční a přiveze je na Visalaje? Celá akce proběhla v přátelské a příjemné atmosféře a kdo nepřijel, může jen litovat. Už teď se těšíme na další o-festival, který se plánuje na rok 2028 a tímto vás již dnes srdečně zveme!
ORIS KLASIKA   ORIS NOČNÍ MINISPRINT    ORIS KRÁTKÁ